REZERVASYON

1

Tüm atölyelerimiz cumartesi günü kapalıdır.

Bireysel Katılım:

Bireysel katılımlarda Atölyeler, Sergiler ve Planetaryum alanları tek tek satın alınmaktadır.

4 kişinin altında kalan başvurularda atölye açılmayacaktır.

Okul Grubu:

Okul Grubu katılımında bir Atölye alındığında otomatik olarak Sergi ve Planetaryum satın alınmaktadır.

Okul grubu kayıtlarımızda en az 10 kişilik başvuru yapılması gerekir.

Okul Adı Seçiniz
Yaş Aralığı Seçiniz
Seans Seçiniz
Grup Sorumlusu
Okul / Kurum Adı Seçiniz *
Kurum Türü Seçiniz*
Devam Et
Seçilen Yaş Grubu 6-8 Yaş
Seçilen Yaş Grubu 9-11 Yaş
Seçilen Yaş Grubu 12-14 Yaş
Devam Et
Yaş aralığı seçiniz
Devam Et
Tarih ve saat seçiniz
Kişisel Bilgiler
Devam Et
Yaş Aralığı
Yaş Aralığı Seçiniz

 

Lütfen doğru yaş grubunu şeçtiğinizden emin olunuz.
Yanlış yaş grubu seçiminizde atölye rezervasyonunuz iptal edilecektir.

Astronomi, Havacılık & Uzay Atölyeleri

Astronomi, Havacılık & Uzay Atölyeleri

Astronomi atölyelerinde, öğrencilerde uzay ve evren merakı oluşturmak hedeflenmektedir. Örnek olarak bu atölyelerde; Dünya, Ay, Güneş, güneş sistemi gezegenleri, öte gezegenler, yıldızlar, meteorlar ve derin uzaya ait kavramlar uygulamalı etkinliklerle ve deneyler aracılığıyla işlenir. 

Havacılık ve Uzay atölyelerinde, aerodinamik prensipler basit deneylerle öğrencilere kavratılır. Örnek olarak bu atölyelerde; havanın özellikleri, basitkopter, planör, sıcak hava balonu, insansız hava araçları ve roketler gibi çeşitli hava araçlarının çalışma prensipleri uygulamalı etkinlikler aracılığıyla keşfedilir. 

 • Süre: 60 dakika
 • Bir Ders Kontenjanı: 18 Kişi
 • Günlük Seans Sayısı: 4
   

 

Doğa Bilimleri Atölyesi

Doğa Bilimleri Atölyesi

 

* Doğa Bilimleri Atölyesi içerisinde; ekoloji, fizik, kimya, ve insan biyolojisi alt dallarını barındırmaktadır. 

* Ekoloji atölyeleri; canlılara ve canlıların doğayla olan ilişkisine odaklanır. Öğrenciler mikroskop altında bitkiler, mantar ve hayvanlar âleminden çeşitli canlıları inceler ve eğlenceli etkinliklerle öğrendiklerini ürüne dönüştürürler. Örneğin bu atölyelerde; tohumlar, çiçekler, mantarlar, kuşlar, böcekler, doğadaki döngüler, kayaçlar ve permakültür gibi kavramlar incelenmektedir. Ayrıca, belirli günlerde doğa gözlemleri ve doğa gezileri yapılmaktadır

* Fizik atölyeleri; öğrencilerin deneyler yaparak içinde bulunduğumuz evrenin işleyişi hakkında fikir yürütmesini ve her gün çevrelerinde gördükleri olayların nedenini sorgulamasını hedeflemektedir. Örnek olarak bu atölyelerde; kuvvet, enerji, hareket, dalgalar, optik, elektrik ve manyetizma alanlarına ait deneyler yapılmaktadır. 

* Kimya atölyeleri; öğrencilerin madde ve maddenin özelliklerini çeşitli deneyler aracılığıyla keşfetmesini hedefler. Örnek olarak bu atölyelerde; maddenin özellikleri, atom, molekül, kristaller, kimyasal tepkimeler ile ilgili deneyler yapılmaktadır. Bunun yanında öğrenciler parfüm, diş macunu, krem atölyelerine katılarak kendi ürünlerini yaparlar. 

* İnsan biyolojisi atölyeleri; insan fizyolojisi ve insan anatomisine odaklanmaktadır. Örnek olarak bu atölyelerde; hücreler, dokular, organlar, endokrin sistem, dolaşım sistemi, sindirim sistemi, sinir sistemi, genetik, duyu organları, tıp teknolojileri gibi gözlem ve etkinlik merkezli eğitimler verilmektedir.

 • Süre: 60 dakika
 • Bir Ders Kontenjanı: 18 Kişi
 • Günlük Seans Sayısı: 4
Tasarım Atölyesi

Tasarım Atölyesi

Öğrencilerin kendilerini keşfetmesine, duygu ve düşüncelerini ifade edecek bir yol bulmasına olanak sağlar. Örnek olarak bu atölyelerde; resim, seramik boyama, dokuma, kanaviçe, etamin, epoksi takı, ebru, tezhip, minyatür, filografi, keçe, cam boyama, origami, ahşap boyama, kumaş boyama, taş boyama, mandala, afiş tasarım,  kalemişi, kuru çiçek, tel bebek, makrome ve kaligrafi, ahşap tasarım gibi farklı sanat dallarına ait çalışmalar yapılmaktadır. 

 • Süre: 60 dakika
 • Bir Ders Kontenjanı: 18 Kişi
 • Günlük Seans Sayısı: 4
Matematik Atölyesi

Matematik Atölyesi

Matematik atölyeleri; öğrencilerin matematik bilimine ait ön yargılarını yıkmayı ve matematiksel kavramları oyunlar aracılığı ile farkına varmadan içselleştirmesini hedefler. Örnek olarak bu atölyelerde; doğal sayılar, tam sayılar, kesirler, ölçme, örüntüler, veri işleme, olasılık, simetri, geometrik şekiller, açılar, alan ve hacim gibi matematiksel kavramlar günlük hayat problemleri üzerinden, oyunlaştırma yöntemiyle işlenmektedir.

 • Süre: 60 dakika
 • Bir Ders Kontenjanı: 18 Kişi
 • Günlük Seans Sayısı: 4
Teknoloji Atölyeleri

Teknoloji Atölyeleri

Öğrencilerin robotik ve kodlama alanında kendilerini geliştirerek, üreten bir nesil olmalarını destekler. Örnek olarak bu atölyelerde; basit robot yapımı, film ve animasyon yapımı, mobil uygulama geliştirme, üç boyutlu modelleme ve üretim, photoshop, artırılmış gerçeklik ve enerji teknoloji uygulamaları yapılmaktadır.

 • Süre: 60 dakika
 • Bir Ders Kontenjanı: 18 Kişi
 • Günlük Seans Sayısı: 4
BİR DÜNYA KEŞİF

BİR DÜNYA KEŞİF

‘Bir Dünya Keşif’ isimli sergi alanında; Rezonans & Dalgalar, Görme & Algı, Elektrik & Manyetizma konularının işlendiği üç ana tema altında 50 den fazla sergi düzeneği yer almaktadır.

 • Süre: 40 dakika
 • Bir Ders Kontenjanı: 50 Kişi
 • Günlük Seans Sayısı: 4
ASTRONOT

ASTRONOT

Astronot olabilmek ve uzaya gidebilmek için gerekli şartların neler olduğu ve hangi fiziksel, zihinsel eğitim süreçlerinden geçmeleri gerektiğini, Astronotların uzayda giydiği kıyafetlerden ve uzayda kaldıkları bir gün boyunca nasıl bir yaşam geçirdikleri anlatılmaktadır. Bu film de ziyaretçiler seyir anında G kuvveti ve etkisini yakinen hissedebilecekleri bir an yaşamaktadırlar. Göz alıcı görseller ve hoş bir müzik eşliğindeki bu gösteri, öğrencilerimiz de dâhil olmak üzere tüm yaş grupları için mükemmel bir seyirdir

 • Süre: 40 dakika
 • Bir Ders Kontenjanı: 100 Kişi
 • Günlük Seans Sayısı: 4


Seçilen Seanslar
replace
Takvim
Tarih ve Saat Seçiniz
Kişisel Bilgiler

Ücretler

1 Kişi 0 TL
TOPLAM0 TL
* Kırmızı ile işaretlenen alanları düzeltin.
Başarılı! Teşekkür ederim.

BİLİM ÜSKÜDAR'DAN HABERİNİZ OLSUN

HATA

  BAŞARI